Przejdź do treści

Fundacja Niepodzielni

Blog

Tinder czyli… nie taki diabeł straszny? „Tinder”, „Badoo”, „Boo” czy „Bumble” – wydawać by się mogło, że toniemy w możliwościach poznania fajnego partnera. W końcu każda z aplikacji randkowych pomnaża szansę na nawiązanie realnej znajomości o takim charakterze, na jakim aktualnie najbardziej nam zależy. A co, jeśli powiem, że oprócz aplikacji rośnie też liczba grup… Dowiedz się więcej »Tinder czyli… nie taki diabeł straszny?

Czerwone flagi w związku Czym są czerwone flagi? Czerwone flagi (red flags), które pojawiają się w kontakcie z drugą osobą – partnerem/partnerką, mówią nam o tym, czego unikać w relacji, by nie wpaść w pułapkę toksycznego związku. Często mogą świadczyć o tym, że dana osoba nie jest w stanie stworzyć zdrowej relacji z nami, a… Dowiedz się więcej »Czerwone flagi w związku

Jak szukać rozmówcy idealnego? Udało się. Po długim okresie nieskutecznych prób radzenia sobie z problemami zapadła decyzja: „Idę na terapię”. Brawo! Właśnie w ten sposób robisz pierwszy – bardzo ważny krok w Twoim życiu. Zwyciężyła w Tobie potrzeba zadbania o własny dobrostan psychiczny i fizyczny. Pozostaje jednak pytanie: do kogo mam iść? Czy wystarczy wpisać… Dowiedz się więcej »Jak szukać rozmówcy idealnego?

Komu możesz się wygadać, czyli kim jest psycholog, psychoterapeuta i psychiatra? W oczach laika granica pomiędzy kompetencjami psychologa, psychoterapeuty i psychiatry jest płynna, a niezwykle często niemal się zaciera. Na pytanie czym zajmują się poszczególne osoby, pada odpowiedź, że „psychiką człowieka” i jest to oczywiście prawda. Jednak nie każda z tych osób ma takie same… Dowiedz się więcej »Komu możesz się wygadać, czyli kim jest psycholog, psychoterapeuta i psychiatra?

ŻYCZLIWIE PRZY ŚWIĄTECZNYM STOLE CZYLI CO ROBIĆ, BY BLISCY CHCIELI DO NIEGO WRÓCIĆ Jeden z najpopularniejszych jingli świątecznych głosi „it’s the most wonderfull time of the year” pytanie, czy dla każdego z nas jest on wspaniały? Już od początku października widzimy oznaki zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dyskonty przepełnione są bombkami, ulice powoli stroją się… Dowiedz się więcej »ŻYCZLIWIE PRZY ŚWIĄTECZNYM STOLE